Žemaitijos Sėklos

Patarimai

Ar ir jus šiais metais nustebino šilauogių derlius bei rožių žiedų kiekis? Kad kitais metais vėl būtų uogų ir didelių žiedų, būtina pasirūpinti augalais prieš šaltąjį periodą.
Patarimais dalijamės filmuke.
 
Kaip galvojate, dėl kokių kenkėjų šiais metais mūsų klientai daugiausiai skundėsi? Ne, tai ne amarai ar kurmiai. Tai pelės ir žiurkės! Ne veltui 2020-ieji ir yra žiurkės metai.
Patys pastebėjome peliukus namie, tai suskubome pavaišinti ,,sausainiais”, o namų sandėlyje pastebėtas žiurkes bandėme nustebinti spalvotais grūdais. Išbandėme patys, ir galime pasakyti, kad veikia.
Šiais metais turime NAUJIENĄ – saugias dėžutes, kurios apsaugo nuodus nuo vaikų ar naminių gyvūnų.
Apie viską plačiau šiame filmuke.
 
Nebežinote kaip apsaugoti jauną sodą nuo miško žvėrelių?
Kad nereikėtų investuoti į tvorą, mes jums siūlome išbandyti repelentus. Tai priemonės, kurios atbaido griaužikus. Naudoti labai paprasta, o ir pasirinkimas pas mus didelis. Pažiūrėkite šį fllmuką, kuriame pristatėme turimą repelentų asortimentą (yra ir NAUJIENŲ, tarp kurių – priemonė nuo kurmių). Jei reikia platesnės konsultacijos parašykite mums.
Geras rudeninis oras – puiki priežastis išlįsti į daržą ar kiemą. Tad primename, kad dar laikas sodinti svogūnines gėles bei žieminius česnakus. Jų asortimentą ir sodinimui skirtus įrankius pristatome šiame filmuke.
Kad žiemai jūsų sodas būtų pasiruošęs, būtina nepamiršti atlikti kelis pagrindinius rudeninius darbus. Apie juos kalbame šiame filmuke
Ar jau spėjote aplankyti ir sutvarkyti kapus? Mes tai padarėme savaitgalį, tad jei dar ko trūksta, galite užsukti pas mus į parduotuvę (Dariaus ir Girėno g. 17, Plungė). Jums pasiūlysime žemių, svogūninų gėlių, džiovintų gėlių kompozicijų ar oazių joms pasidaryti, priemonę nuo samanų.
Vis dar tęsiasi derliaus nuėmimo ir nešimo į namus sezonas. Rudeniniai švieži obuoliai vilioja ne tik mus, bet ir vaisines museles. Ilgai ieškojome efektyvios priemonės prieš jas ir pagaliau galime jums pasiūlyti egzotiško kvapo priemonę. Apie ją plačiau šiame filmuke. 
Sideraciniai augalai. Kas tai? Jei pasakysime jums garstyčios, turbūt iš karto suprasite apie ką eina kalba. Tai jos ir kiti augalai, kurie naudojami kaip žalioji trąša, apsauga nuo piktžolių ir erozijos yra vadinami sideraciniais augalais. Daugelį metų prekyboje turėjome garstyčių ir mūsų nuolatiniams klientams nebekyla klausimų, kodėl būtina jas pasėti. Šiais metais turime ir kitą sideracinį augalą, kurį jau išbandėme patys. Savo patirtimi dalijamės šiame filmuke.
Šilauogių uogų skonis, derlingumas ir dydis priklausys ne tik nuo to, kaip mes jas patręšime jų derėjimo metu. Visiems šiems kokybiniams rodikliams įtakos gali turėti ir tinkamas augalų paruošimas žiemos sezonui. Pasiruošimo darbai prasideda po derliaus nuėjimo (nuo rugpjūčio 15 dienos). Apie visus darbus ir priemones kalbame šiame video.
Ar dar laikas sėti veją?
Ar būtinas rudeninis tręšimas? Kokias trąšas pasirinkti? Kaip tolygiai jas išberti?
Jei jums kyla abejonių dėl atsakymų, tai žiūrėkite filmuką.
Kai derlius po truputį nurenkamas ir soduose ar daržuose lieka žiemoti daugiamečiai augalai, tai būtina nepamiršti juos paruošti žiemos sezonui. Tą pradedame daryti jau nuo rugpjūčio mėnesio pabaigos. Trąšas patariame rinktis atsakingai ir dėmesį atkreipti ne į spalvotą pakuotę, bet į jų sudėtį. Rudeniniui tręšimui rinkitės mažiau azoto turinčias trąšas, kuriose yra daugiau fosforo (P) ir kalio (K). Kodėl taip? Mes viską paaiškinome filmuke, tad pažiūrėkite.
Ar galima braškes sodinti rudenį? Kaip jas sodinti? Ką daryti su ankščiau pasodintomis braškėmis? Atsakėme jums šiame filmuke.Taip pat, trumpai pristatėme veisles, bei mūsų pačių derliaus rezultatus. 
Artėjant rudeniui klientai klausia: kokiais augalais būtų galima pagyvinti balkoną, terasą ar tuščius vazonus?
VIRŽIAIS!  Taip, pas mus parduotuvėje galite įsigyti šių Lietuvoje užaugintų gėlių, kurios dar tik ruošiasi jus stebinti pirmaisiais žiedais.
Plačiau apie viską filmuke Kiekiai riboti, tad suskubkite atvykti pas mus arba rezervuoti žinute 

Nors gamtoje mikroorganizmai yra labai maži, bet jų labai daug ir jie atlieka didelius ir reikšmingus darbus. Pavyzdžiui, prisideda prie vandens valymo ar organinių atliekų suskaidymo. Kad šie procesai būtų pagreitinti ir nekeltų nemalonaus kvapo, yra sukurti preparatai su bakterijomis, kurios gali prisidėti prie greitesnio kompostavimo proceso, lauko tualetų kvapų naikinimo ir greitesnio atliekų suskaidymo bei tvenkinių valymo ar skaidrinimo. Šie produktai nekenkia gamtai ar gyvūnams.

Geltonuoja agurkėliai…
Agurkų lapai su šviesiomis arba rudomis dėmėmis,,,
Paprikas puola amarai (žali vabaliukai)…
Skruzdės puola..
Kopūstai viduje tušti, o išorėje matosi skylutės…
Morkų lapai garbanojasi…
KĄ DARYTI? Štai su kokiomis problemomis šią savaitę lankėsi klientai parduotuvėje arba siuntė mums nuotraukas iš savo daržų.
Šioms problemoms yra sprendimai ir juos pateikėme šiame filmuke.
Primename, kad prieš ateidami į parduotuvę ,,Klėtelė” (Dariaus ir Girėno g. 17, Plungė) atsineškite pažeistą augalo lapą. Jei tai kita dalis, nufotografuokite ir atsiųskite mums asmenine žinute ir mes padėsime išspręsti problemas 

Šilti orai privilioja ne tik poilsiautojus, bet ir kenkėjus į mūsų daržus ar net namus. Mes šiais metais sulaukėme rekordinio derliaus braškių, bet pačių pirmųjų taip ir neparagavome, nes jas apkapojo paukščiai. Išbandėme patys atbaidančias priemones prieš paukščius ir galime drąsiai jas rekomenduoti jums.
Tačiau jei pas jus neatskrenda paukčiai ir dienos metu nematote jokių kenkėjų, bet uogos vistiek pažeistos, tai siūlome vakare pažiūrėti ar nėra šliužų ar sraigių, kurie lygiai taip pat mėgsta mūsų braškes. Tada reikėtų apsišienauti aukštas žoles aplink daržą ir pasiberti mūsų rekomenduojamas priemones.
Ir aišku parsineštas braškes į namus labai puola musės arba vaisinės muselės, kurias sugaudyti galite su bananų kvapo juosta.

 

 
 

O dar galima sėti gėles? Kokias?
Štai, ko klausia mūsų klientai šiomis dienomis. Mes jums atsakome į šiuos klausimus filmuke. Spaudžiam ir žiūrim!

Klientai klausia: ką dar galima pasisėti liepos mėnesį?
Atsakymą rasite šiame filmuke.

Karštis, šaltis, vėjas, lietus…
Šie permainingi orai bei kenkėjai ar ligos sukelia augalams stresą.

Su stresu būtina susitvarkyti kuo greičiau, nes kuo ilgiau augalas bus silpnas, tuo mažesnis derlius mūsų lauks. Greičiausias būdas pasiimti maisto medžiagas augalui, tai yra purškimas per lapus. MICRO DOCTOR – mūsų praminti ,,lašelinėmis”, nes sudėtyje turi aminorūgštį proliną ir mikroelementų.

Norint išvengti ligų ar kenkėjų bei iš anksto suvaldyti stresą, turime naują produktą – FIZI MITI.

Kadangi šių metų žiema buvo labai šilta, tai žadama, kad bus pelių bei žiurkių pagausėjimas. Ši problema labai aktuali, kai prasideda derliaus sandėliavimo laikotarpis. Puiku, kad šiais laikais yra priemonių kovai su šiais kenkėjais ir jos gali būti saugios aplinkai, jums ar jūsų augintiniams. Trumpai apie jas kalbame šiame filmuke.

Kurmiai…

Vieniems jie yra baisiausi priešai, kitiems – pagalbininkai. Jei jūs nesutariate su šiais gyvūnais, tai pažiūrėkite, kokias priemones mes rekomenduojame naudoti. Bet kaip visada norime paskatinti susimąstyti, nes kurmiai gali tapti jūsų draugais ir padės išvengti žemėje esančių lervų pažeidimų.

Jei jums neteko susidurti su šliužais ir sraigėmis, tai jums labai pasisekė. Mūsų klientai neapsikentę šių kenkėjų antplūdžio bando rinkti rankomis, eksperimentuoja su liaudiškomis priemonėmis ir galų gale ateina pas mus patarimo. Šias priemones galime drąsiai rekomenduoti, nes kas pirko jas vieną kartą, dažniausiai sugrįžta ir antrą kartą.

Neseniai kalbėjome apie skruzdėles, kurios bendradarbiauja su amarais. O šiandien pristatome vieną ekologišką priemonę prieš amarus ir kitą priemonę, kuri apsaugo nuo skruzdėlių medžiuose. Amarų ypatumai yra šie:  1. Jie būna maži žalios arba juodos spalvos. 2. Čiulpia lapo sultis ir lapai susisuka, palieka juodas nuosėdas. Tokie lapai sunkiai vykdo fotosintezę, tad augalas nustoja augti ir vystytis. 3. Amarų turintis augalas tampa silpnesnis ir gali lengviau pasigauti kitas virusines ligas.  4. Šių kenkėjų kūno danga yra plona, todėl juos lengvai sunaikina net muilo tirpalas (žaliasis muilas tam puikiai tinka). 5. Didžiausi amarų priešai – boružėlės ir auksaakės, tad prieš naudodami chemines priemones įsitikinkite ar neturite šių ,,geriečių” ant augalų, nes priešingu atveju sunaikinsite ir juos. Viena boružėlė per dieną gali suvalgyti net 100 amarų! Ekologiniuose ūkiuose, neturint šių pagalbininkų,yra naudojamas MKDS firmos biologinis amarų naikinimo produktas ,,Boružė – biofriends naudingieji vabzdžiai”.

Gegužę ir birželį galime skelbti skruzdėlių darbymečiu , nes šiuo metu jaučiamas ypatingas jų suaktyvėjimas tiek šiltnamyje, tarp trinkelių, pamatų, tiek patalpose. Ar žinojote, kad: 1. skruzdėlės gali būti ir naudingos, nes gerai išpurena dirvos paviršių (augalų šaknys gauna deguonies), pripildo dirvožemį humusu, kaliu , azotu bei fosforu. 2. Tačiau čia ir užsibaigia visas gėris, nes jų šlapimas rūgština dirvožemį, o tai dažniausiai nepatinka augalams. 3. Skruzdėlės gali panešti net 50 kartų už save sunkesnius daiktus ir juos nešti net 100 m, tad nėra ko stebėtis, kad visas po trinkelėmis esantis smėlis atsiduria ant trinkelių. 4. Jos draugauja su amairais, nes užneša juos ant slyvų obelų, serbentų ūglių. Amarams pradėjus maitintis lapų sultimis, lapeliai nustoja augti, susisuka, o skruzdėlės šiuos amarus perneša ant kitų sveikų lapelių. Skruzdės iš amarų gauna saldų lipčių, o amarai lapų sulčių. Norėdamos apsaugoti amarus per žiemą, skruzdėlės amarų pateles sutempia į savo lizdus, kuriuose viena patelė gali per vasarą priveisti milijardą amarų. 5. Kadangi skruzdėlės gyvena kolonijomis, tai sunaikinus motinėlę, visa kolonija neišgyvena (motinėlė didesnė ir turi sparnus). 6. Patalpose lankosi, kai jose drėgna ar atvirai palikti saldūs produktai, šiukšlinė. Suradusios tokią vietą, jos išskleidžia feromoną ir jau po poros minučių čia vyksta skruzdžių puota. 7. Skruzdžių motinėlės gali gyventi net iki 15 metų, nes jos miega 90 kartų per dieną po 6 min, o darbininkės gyvena tik iki 60 dienų nes miega 250 kartų po 1 minutę. Kadangi patys tiek šiltnamyje, tiek po trinkelėmis, tiek namie nebesusitvarkome su skruzdėlėmis, tai pradėjome kovą nebe liaudiškomis priemonėmis o būtent cheminėmis.

Kokiomis priemonėmis valdyti gėlių stresą, patiriamą per šalčius ar sausras? Kokios frakcijos ir sudėties žemė tinkamiausia šiems augalams? kaip ilgiau išlaikyti drėgmę ir rečiau tręšti? Kokius vazonus rinktis, kad žemė juoste taip stipriai neįkaistų? Labai daug klausimų ir į juos atsakėmė filmuke.

Šalnos… Štai, kas mus gąsdino ir vis neleido perkraustyti pomidorų į šiltnamį. Na aišku, jie mums atrodė lyg ligoniai po tokio ilgo laukimo, bet daugiametė praktika rodo, kad taisyklingai pasodinus tokius pomidorus, jie pasveiks ir duos derlių. Jei jums dar kyla klausimų, kaip persodinti peraugusius pomidorus, ką dėti į duobutę, kada juos geriausia pririšti, arba kaip juos laistyti, tai pažiūrėkit filmuką ir pasidalinkite su draugais.

Jau nebe tie laikai, kai paprašius agurkų sėklų jums nebus iš ko rinktis … Mūsų klientai, kurie nežino savo mėgstamos veislės, gauna labai daug klausimų, kaip pavyzdžiui, kokie jums labiau patinka: su dygliukais ar kauburiukais, kur sėsite lauke ar šiltnamyje, kaip dažnai skinsite kas dien ar kartą į savaitę? Kad jums būtų paprasčiau ir nereikėtų skaityti ilgų aprašymų internete, mes jums trumpai paaiškinome apie kai kurias agurkų veisles  šiame filmuke. Gero žiūrėjimo ! 

Mes tradiciškai sodiname bulves per Motinos dieną. Jei jūs nespėjote to padaryti, tai nesijaudinkite, nes labai ankstyvas ir ankstyvas sėklines bulves geriausia sodinti gegužės 3 – 9 dienomis. Jei jums įdomu , kaip mes tai darome, tai žiūrėkit filmuką. 

Turbūt kiekviename Lietuvos darže rasime svogūnų ar svogūnų laiškų. Ši prekė ir pas mus parduotuvėje dabar ,,ant bangos”, nes jau greit sodinsime svogūnų sodinukus . Gera žinia ta, kad šiais metais jų turime daugiau. Taip pat, skatiname nebijoti ir sėti svogūnus iš sėklos.  Gero derliaus!

Mes negailime gerų patarimų jums, nes norime, kad įsigije braškių daigu, jau visai greitai džiaugtumėtės dideliu braškių derliumi. Štai dar vienas mokomasis filmukas, kuriame ne tik papasakojome, bet ir parodėme, kaip taisyklingai sodinti frigo braškių daigus.  Na, o dabar su džiaugsmu laukime derliaus kartu!

Atšilo oras, daugiau laisvo laiko atsirado ir daugelis pradėjo galvoti apie tuščių plotų užsėjimą veja… Kadangi kasmet klientams kyla tokie klausimai, kaip: 

Kokia veja geriausia? 

Kokio kiekio jos reikia tam tikram plotui?

Ar galiu pats/pati ją pasisėti?

Tad nepagailėjome savo laiko ir trumpai atsakėme filmuke.

PAPRASTA. PATIKIMA. PATARIAMA.

Patys negalime tuo patikėti, bet pranešus apie braškių daigus mūsų telefono linija ,,lūžo”… Bet galime jus nuraminti, nes visiems užteks braškių daigų ir visi jau šiais metais galėsim ragauti jų derlių. Kad tas derlius būtų didesnis ir piktžolės neužželtų, mes turime keletą patarimų, kuriuos dažnai nespėjame pakartoti visiems savo klientams telefonu. Su mielu noru dalijamės ilgamete patirtimi, bet jos tiek daug, kad viskas netilpo į vieną filmuką. Tad laukite tęsinio iš šiltnamio. O dabar spausk, žiūrėk ir dar draugams parodyk!

Pranešame dar šviežias naujienas – turime jau pirmuosius braškių daigus! Tad, raginame pažiūrėti filmuką ir išsirinkti sau patikusią veislę bei nuspręsti, kas jums priimtiniau: frigo daigai ar daigai daigyklose?

Dažnai mūsų klausia, kaip sukovoti su samanomis vejoje? Sudalyvavome profesoriaus E. Klimo paskaitoje, išklausėme apie samanų naikinimą ir turimas žinias sutalpinome šiame video. Tad gero žiūrėjimo!

Artėja Velykos ir jau tuoj marginsime kiaušinius, tad kodėl nenuspalvinus ir savo darželio, kiemo ar palangės. Štai trumpai ,,prabėgome” per plačią svogūninių gėlių gamą, kurioje kiekviena gėlė ypatinga tiek savo spalva, tiek forma. Pasižiūrėkit patys!

Štai trumpas filmukas, kuriame pristatėme tris pagrindines bulvių veisles ir paaiškinome, kodėl geriau bulves pradaiginti. Taip pat, trumpai užsiminėme apie trąšas ir kaip jas naudoti, kad bulvės nebūtų pažeistos. Spaudžiam ir žiūrim!

Rodėme filmukus kaip išsirinkti pomidorų sėklas, vėliau kalbėjome apie substratą ir daigyklas, ir galų gale atsakėme į klausimą, kaip taisyklingai atlikti pomidorų sėją. Na, o dabar pristatome jau 4 dalį – ,,Pikiavimas ir persodinimas”. Spaudžiam ir žiūrim!

Rinkomės pomidorų sėklas kartu, pristatėme substratus ir daigyklas, o dabar parodysime, kaip atlikti patį sėjos procesą. Viskas labai paprasta ir greita. Pažiūrim!

Išleidome filmuką apie pomidorų sėklų pasirinkimą, tai susilaukėme klausimų dėl tinkamiausio substrato pomidorams, ir kur geriausia sėti sėklas (tiesiai į dirvą, vazonėlius ar daigyklas). Visi atsakymai čia!

Mūsų klientai dažnai prašo parekomenduoti sėklų, kurias patys auginame. Štai filmukas pagal jūsų pageidavimą ,,Renkamės pomidorų sėklas”! Spaudžiam ir žiūrim.